Cikkeim
Somogyi Éva
kineziológus
+36-70-317-3846
+36-70-317-3846

CIKKEK > Allergia


Az allergia az immunrendszer túlzott reagálása olyan ártalmatlan anyagokra, mint a por, a pollen, az állatszőrök, élelmiszerek, stb. Ezek olyan kellemetlen tüneteket okoznak, mint az orrfolyás, bőr-, szem-, orrviszketés emésztési zavarok, stb.  Azt hiszem, aki az allergiások táborába tartozik, pontosan ismeri ezeket a kellemetlen tüneteket.

A legfőbb kérdés az, hogy miért alakul ki az allergia? Az allergia azoknál az embereknél alakul ki, akinek kevés az energiája (életereje). Mi is az energia? Legegyszerűbb, ha azt mondjuk: Az energiát leginkább annak hiányában érezzük.

Az energia a testünkben energiapályákon (meridiánokon) kering. Ha minden meridián energiája kiegyenlített, egyensúlyban (balanszban ) érezzük magunkat. Ha valami miatt felborul az egyensúly, blokkok alakulnak ki, akkor egyes meridiánokba nem jut elegendő energia, így az általa ellátott szerv energiahiányos lesz, míg a blokk előtt túl sok lesz az energia. Mindkettő előbb-utóbb betegséghez vezet.

A kineziológia legfőbb célja, hogy az egyenletlen energia eloszlást megállapítsa, s újra visszaállítsa az egyensúlyt.

 

Mitől borulhat fel az egyensúly?

 

A  különböző allergiák végigkísérnek egész évben. Hogyan is? Az egész kezdődik a tavaszi fáradtsággal. Aztán már jönnek is az első pollenek. Nyáron következhet a napallergia, ősszel jön a náthás időszak, amit a hőmérséklet csökkenésével magyarázunk. Most még az influenza is megkeseríti az életünket. Most már van karácsony előtti és utáni influenzánk is (eddig csak januártól kezdődött a szezonja). És jöhet újra a tavaszi fáradtság.

Biztosan ez a normális élet? Törvényszerűen így kell ennek lennie? Nem! Ne az orvoshoz szaladjunk, hogy adjon valamilyen allergia ellenes szert. Hisz azzal csak a tüneteket nyomjuk el, de az allergiánk megmarad! Vegyük kézbe egészségünket. Derítsük ki, mi okozza az allergiánkat. Ebben segít a kineziológus. Ha tudjuk mire, vagy kire? vagyunk allergiások, már könnyebb megoldást találni.

 

Helytelen táplálkozás

 

Nézzük meg, hogyan tudjuk legyengíteni szervezetünket ételekkel. Az emberek többsége túl sok finomított cukrot, fehér finomlisztből készült ételeket, kávét, teát, készételt fogyaszt. Ezek elfogyasztása sajnos inkább stresszt okoz a szervezetünknek, nem pedig energiával tölti fel azt.

Bár  az emberek többsége túlsúlyos, mégis éhezik! a szervezete. Mennyiségileg kap bőven a testünk, no de minőségileg?

„Nem azért élünk, hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk!” Mondta Hippokratész, és igaza volt.

Mi a helyzet az édességgel, a dohányzással, a kávéval? Ezek az élvezeti szerek a mellékvesét billentik ki egyensúlyából. A test védekezik az ezekben lévő anyagok ellen. Hogy az energiát pótolja, a mellékvese energiáját mozgósítja. Ez az oka, a kávézás utáni élénkségnek.

Ha a fenti stimulánsokat rendszeresen, mértéktelenül fogyasztjuk, a testünket állandó belső stresszben tartjuk. Csökken az energiapotenciálunk, és máris megalapozatuk gyenge immunrendszerünk alapját. Az allergiának már ki is nyitottuk a kaput. A szervezetünk nem tudja az öngyógyító erejét felhasználni. Ártalmatlan anyagokra is túlzottan kezd el reagálni.

Iszunk-e eleget? Napi 1,5, - 2 liter vizet szervezetünkbe juttatunk-e? Ahhoz, hogy testünk egészségesen tudjon működni, vízre van szüksége. Nem kólára, rostos lére, ízesített löttyökre, hanem VÍZ-re! A többi inkább élelmiszer, amit a testünknek meg kell emésztenie.

Eszünk-e elég zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű lisztből készült ételeket? Vagy mérgezzük testünket töménytelen finomított cukorral, finomított liszttel, adalékanyagoktól, aromáktól, ízfokozókkal telenyomott készételekkel?

A túl sok szénhidrát miatt a lakosság nagy százalékának bélrendszerében elszaporodott a gomba. Ez máris felborítja a normál bélflórát, ami szintén emeli a fogékonyságot az allergiára.

Ha valaki elhatározta, hogy megreformálja étkezését, máris a következő problémával (stresszforrással) találja magát szemben. Fogalma sincs, hogyan kezdjen hozzá. Melyik táplálkozási módszer a jó? Buzgón gyűjti a recepteket, a tanácsokat, aztán nem történik semmi, már az elején feladják.

 Egy biztos, akkor fog változni az életünkben valami, ha az olvasottakat áttesszük a gyakorlatba! Egyszerűen alkalmazzuk 3-4 hétig az új étrendet, mely kerüli az előbb említetteket, majd térjünk vissza az eredeti, általunk normálisnak vélt táplálkozásra, s meglátjuk, mi lesz.

Testünknek adjuk meg azt a minőségi táplálékot, amire szüksége van. Kinek jutna eszébe, hogy autójába mást tankoljon, mint a legjobb adalékanyagokkal felturbózott üzemanyagot, hogy tökéletesen működjön. A testünknek miért nem ezt biztosítjuk?